...

International House | Sydney

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Ih Sydney Dil Okulu

International House Hakkında Genel Bilgi

International House Sydney, Avustralya’nın en kaliteli ve popüler dil okullarından biridir. International House Sydney Dil Okulu, öğrencilerinin farklı kişisel ihtiyaç ve  hedeflerine  uygun her seviyede bir çok farklı program bulunmaktadır. Modern, ferah ve kullanışlı sınıfları sayesinde öğrenciler rahat bir öğrenim atmosferinde eğitim görürler. Dil okulu sınıf mevcudu ortalama 12 kişidir.  Dil kurslarına katılım yaşı ise 16 ve üzeri olma zorunluluğu bulunmaktadır. Okulda bulunan eğitmenler oldukça özverili, özenli, titiz, tecrübeli ve yardımseverdir.

IH Sydney, öğrencilerin derse katılımını ve konuşma pratiğini en üst seviyede tutan interaktif bir eğitim modeli uygularlar. Kullanılan bu eğitim metodu ise İletişimsel Dil Öğretimi Metodu (Communicative Language Teaching Method) olarak adlandırılır. Bu öğretim metodu ile öğrencilerin derse katılımı ve odaklanma süreleri daha verimli olmaktadır.

IH Sydney Dil Okulu, Avustralya’nın Sydney şehrinin tam merkezinde  yer alır.  Okul Kraliçe Victoria Binası’na 5 dakika ve Town Hall, Wynyard tren istasyonuna 10 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmıştır. Sydney şehrinin simgesi olan Sydney Opera Binası’na ve Harbour Köprüsü’ne yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüş ile gidilebilir.

Okul, şehrin merkezinde konumlandığından dolayı sakin bir yerde eğitim alırken İngilizceyi caddelerde dolaşarak pratiğe dökme şansına sahip olursunuz. Dükkân, cafe, restoran, bar, müze, alışveriş merkezi ve tiyatroya giderek çok uluslu olan sınıf arkadaşlarınız ile eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Okul İçindeki İmkanlar

Merkezi Konum

Ücretsiz WiFi

Bilgisayar Odası

Mutfak & Yemekhane

Dinlenme Alanı

Kafe

Akıllı Tahta

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce Kursu
 • Cambridge FCE Sınav Hazırlık Kursu
 • Cambridge CAE Sınav Hazırlık Kursu
 • IELTS Akademik Hazırlık Kursu (EAP)
 • Telaffuz ve Akıcı Konuşma Kursu
 • Eğitim Turları

Öğretmenler İçin Programlar

 • Cambridge CELTA Kursu
 • Cambridge DELTA Kursu
 • TESOL Sertifika IV Kursu
 • ETYL / TESCOL Genç Öğrencilere Öğretmenlik için İngilizce Kursu
 • J-Shine
 • Pre CELTA
 • Dilbilgisine Giriş Kursu
 • Online 1’ e 1 Eğitim Kursu
 • Genç Öğrencilere Online Öğretim Kursu

Sosyal Aktiviteler

International House Sydney, öğrenciler için ücretsiz günlük geziler ve etkinlikler düzenlerken her hafta sonu şehri çevresindeki bölgeleri keşfetmek için turlar gerçekleştirir. Plaj barbeküleri, geziler ve spor aktiviteleri oluşan programlar yeni yerler görmek, İngilizce pratik yapmak ve ömür boyu arkadaş edinmek için harika bir yoldur.

Derslerden arta kalan zamanda ve hafta sonlarında ise Sydney’i keşfetmek isteyen öğrenciler dünyaca ünlü Bondi Plajı’nda keyifli saatler geçirip günün yorgunluğunu ve stresini atabilir. Avustralya’nın Sydney şehrinde bulunan büyüleyici Blue Dağları’nı görmek isteyen öğrenciler düzenlenen turlara katılarak muhteşem saatler geçirebilirler. Bu aktivitelere katılmak istemeyen sakin bir yürüyüş ve alışveriş yapmak isteyen öğrenciler şehrin sayısız el işi pazarlarını keşfe çıkabilir.

Konaklama Seçenekleri

IH Sydney’de eğitim alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Yabancı bir şehirde yaşamak kendi evinizdeki kadar rahat olmayabilir. Avustralyalı bir ev sahibi aile ile kalarak kendinizi ikinci evinizde hissedebilirsiniz. Ev sahibi aile ile yemeklerini paylaşarak, sosyal etkinliklerine dahil olarak günlük hayatı İngilizce pratiğine dönüştürebilirsiniz. Okula yaklaşık 40 dakika uzaklıktaki aileler ve evleri düzenli olarak denetimden geçmektedir.

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, yepyeni bir kültürle tanışmak ve arkadaşlıklar edinmek için harika bir fırsattır. Sydney’deki pek çok eğitim kurumu, öğrenciler için modern ve konforlu konut seçenekleri sunar. Bu konutlarda, dünyanın her yerinden öğrencilerle bir arada yaşayarak kültürler arası bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Rezidansların çoğunun yemeksiz olduğunu unutmayın. Bu durumda, yemek yapmaya meraklı olanlar için mutfaklar mevcuttur ve yerel marketlerden alışveriş yaparak kendi yemeklerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Sydney’de birçok farklı mutfaktan lezzetli yemekler sunan restoran ve kafeler bulunmaktadır. Bu mekanları keşfederek yeni tatlar deneyebilirsiniz.

Ev Kiralama

Öğrenci hayatının en önemli aşamalarından biri, kendi ayaklarınızın üzerinde durarak bağımsızlığı öğrenmek ve hayatınızı kendiniz yönetmektir. Bu nedenle, ev kiralama seçeneği öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Kendi dairenizde yaşamanın keyfini çıkarabilir ve kendinize özgü bir yaşam tarzı oluşturabilirsiniz. Bu seçeneği bütçenize daha uygun bir hale getirmek için birkaç arkadaşınızla beraber ev kiralamanız da mantıklı bir seçenektir.

Fotoğraflarla International House

International House Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.