Sydney Dil Okulları

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Sydney Dil Okulları

Sydney Dil Okullarında Eğitim

Avustralya’nın eğitim alanında uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirlerinden biri de Sydney’dir. Kozmopolit değeri açısından diğer kentlere göre daha bir popülaritesi yüksek olan bu kent, sahip olduğu dil okulları ile kendinden söz ettirmektedir. Temel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce, sınav hazırlık kursları ve daha birçok eğitim programlarına sahip olan Sydney dil okulları ile dil eğitimi alan öğrenciler, başarı seviyelerini çok daha kolay bir şekilde yükseltebiliyorlar. Alternatiflerin fazla olması, konaklama sorununun yaşanmaması, ulaşım sıkıntısının olmaması gibi birçok özelliğin bir arada toplandığı Sydney’de dil eğitimi almanın ayrıcalıklarını yakalamak da diğer ülkelere ve kentlere göre daha rahattır.

Dil eğitimi zor bir eğitim değildir ancak dikkat gerektiren bir eğitimdir. Tercih edilecek dil okulu ve ülkenin eğitim üzerindeki etkisi oldukça yüksektir. Bu yüzden tercih yapmadan önce ülkeler hakkında bilgi edinmeyi ihmal etmeyin. Avustralya, resmi dili İngilizce olan bir ülkedir yani sosyal hayatın akışı İngilizce temeli üzerinden ilerler. Sydney ise, ülkenin en popüler eğitim kurumlarına sahip kent olduğu için yurtdışından gelen öğrencilerin daha fazla tercih ettikleri bir kent olma özelliğini taşıyor. Sydney dil okulları ile İngilizce istediğiniz seviyeye ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, doğru bir okul seçmek ve indirimli kampanyalardan yararlanmak için sezon indirimlerini takip etmek olacak.

Avustralya öğrenci vizesi, diğer ülkelere göre biraz daha kolay olmakla birlikte vize almak için dikkat etmeyi gerektirir. Dil eğitimi almak isteyen ve yurtdışı deneyimi kazanmak isteyen öğrencilerin son dönemlerde en sık tercih ettikleri ülkelerden biri haline gelen Avustralya hakkında detaylı bilgilere sahip olan AUEĞİTİM dil okulları eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçerek ülke hakkında ve Sydney dil okulları hakkında en ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha rahat bir şekilde kaydınızı yaparak eğitim almaya başlayabilirsiniz. Dil eğitiminde başarılı olabilmek, ayrıcalıklardan ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için iletişim numaramızdan veya diğer iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Avustralya’da eğitim maliyetleri ile ilgili detaylı bilgileri de öğrenebileceğiniz sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir kentin veya ülkenin kaliteli dil okullarına sahip olması, dil eğitimi için tercih etmeyi gerektiren önemli bir nedendir. Ancak bunun haricinde de öğrencinin eğitim dışında yapabileceği aktivitelerin fazla olması gerekir. Aktivite ve etkinlikler bakımından zengin bir kentte dil eğitimi almak, hem daha fazla pratik yapma şansını sunar hem de öğrencilik döneminin sıkılmadan geçmesine katkıda bulunur. Sydney’de İngilizce eğitimi alırken saydıklarımızdan çok daha fazlasını bir arada bulabilirsiniz.

Sydney’de dil eğitimi alırken boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir limana sahip olması, plajları ile dünyanın en gözde kenti olmayı başarması, yemek kültürlerinin geniş olması ver her insanın damak tadına hitap etmesi, yürüyüş, doğal güzellikler, Avustralya İngilizcesinin fesih bir dil olması gibi birçok neden, burada eğitim almak için geçerli nedenlerdir.

Avustralya hakkında yorum yapan kişi sayısı bir hayli fazladır. Bir ada ülkesi olmasından dolayı buranın dünyanın diğer ülkelerinden çok farklı olduğunu kabul etmek gerekir. Sakin, huzurlu bir atmosferinin olması, ılıman bir iklime sahip olması ve yaşam kalitesi açısından dünyanın en yaşanılır ülkesi olması, belki de Avustralya’da eğitim almayı en cazip kılan nedenlerdir. Sydney’de İngilizce eğitimi ise bambaşka bir deneyimdir. Sydney, ulaşım açısından hiçbir sorunu bulunmayan, altyapısı tamamlanmış, ekonomik açıdan istikrarlı bir kenttir. Çok kültürlü yapısı, neşeli insanları, yardımsever tutumları ve uluslararası öğrencilere karşı gösterdikleri ilgi ile öğrenciler arasında konuşulan bir kent olmayı başarıyor. Gezip görülebilecek çok sayıda tarihi ve modern noktasının bulunması ise ayrıca burayı değerli kılan nedenler arasında yer almaktadır. Öğrencilere sunulan çalışma izni sayesinde bir öğrencinin geçim endişesine kapılmadan eğitimini rahat bir şekilde tamamlayabilmesi de yaşam kalitesinin yüksek olduğunun göstergelerinden biridir.

Avustralya, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biridir ve eğitim seviyesi son derece yüksek bir ülkedir. Dünyanın en iyi 100 üniversitesinden 7 tanesinin Avustralya’da bulunması, öğrencilerin son dönemlerde gerek üniversite eğitimi için gerekse de dil eğitimi için ülkeyi tercih etmelerini etkiliyor.

Dil eğitimi, günümüz şartlarına göre “lüks” veya “artı” olmaktan çıkarak zaruri bir durum haline gelmiştir. Eğitim alanında, iş hayatında ve sosyal hayatta iyi bir statüye sahip olabilmek için yabancı dil bilinmesi gerekir. Yabancı dil eğitimi, dilin konuşulduğu bir ülkede alındığında hem daha kısa sürede öğrenilir hem de pratik yapma açısından daha fazla olanaklara sahip olunduğu için konuşma becerisi daha yüksek olur. Avustralya’nın Sydney kenti, üniversite eğitiminde de dil eğitiminde de dünyanın en başarılı okullarına sahip bir kenttir. Kentin kozmopolit yapıya sahip olması, dünyanın en güzel kumsal ve sahillerine sahip olması buraya öğrenci olarak gelenlerin hem eğitim almalarını hem de tatil yapmalarına olanak tanıyor. Yani gezerken öğrenmek, eğlenirken İngilizce öğrenmek isteyen birinin Sydney’de İngilizce seçeneğini değerlendirmeleri kesinlikle önerilebilir.

Dil okulları, üniversitelerden biraz daha farklıdır. Üniversite dönemi, öğrencilerin gelecek adına yatırım yaptıkları bir alandır. Dil okulları da kısmen böyle olsa da biraz daha “lüks” sınıfa girdiği için tercih yapılırken daha bir itidalli davranılması gerekir. Sydney’de hizmet veren dil okulları, “lüks eğitim” tanımına en uygun okullardır. Dünyanın birçok ülkesinde şubeleri bulunan “zincir dil okulu” EC English, başarısı ile kendini kanıtlamış, öğrencilere sunulması gereken haklar konusunda en hassas davranan okullardan biridir. Burada eğitim almak kendi başına bir ayrıcalıktır. EC English dışında; ILSC, EMBASSY ENGLISH, EUROCENTRES, KAPLAN gibi dünya genelinde bilinirlik kazanan okulların Sydney’de bulunması, tercih yapılırken bu kentin ilk sıralarda yer almasını gerektiriyor.

Sydney Dil Okulları

Sydney Dil Okulları Eğitim ve Konaklama Fiyatları 2023

OkulŞehir12 Hafta24 Hafta36 Hafta40 Hafta
IlscSydney2880 AU$5760 AU$6240 AU$9600 AU$
English UnlimitedSydney2760 AU$5520 AU$5980 AU$9200 AU$
Elc & Selc EducationSydney3120 AU$6240 AU$6760 AU$10400 AU$
IH SydneySydney3240 AU$6480 AU$7020 AU$10800 AU$
Greenwich English CollegeSydney2820 AU$5640 AU$6110 AU$9400 AU$
Lexis EnglishSydney3960 AU$7920 AU$8580 AU$13200 AU$
Navitas EnglishSydney3180 AU$6360 AU$6890 AU$10600 AU$

Fotoğraflarla Sydney

Sydney Tanıtım Videosu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin