...

Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları

Avustralya'da Sertifika ve Diploma Programları İle Kariyerinizi Şekillendirin

İş hayatına girerken başarılı bir başlangıç yapabilmenin en önemli yolu, mesleki alanda tecrübeli olmak ve bu tecrübeyi sertifika ile taçlandırmaktır.  Her meslek gurubu, deneyim ve teorik bilgi ister, işin uzmanlığına uzanmak isteyenlerin kesinlikle iş hayatına atılmadan önce mesleklerinin inceliklerini öğrenebilecekleri sertifika programlarına katılmaları gerekir. Avustralya’da sertifika ve diploma programları seçeneğinin en az yurtdışında üniversite okumak veya dil öğrenmek isteyenler kadar yoğun olmasının nedeni de budur.

Avustralya, yabancı dil eğitiminde, dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden biridir. Daha çok yabancı dil eğitiminin alındığı bir ülke olması, sertifika programlarının biraz daha gölgede kalmasına neden olsa da bu programların da yoğun bir şekilde tercih edildiği bilinmektedir. İngilizce programından sonra en çok tercih edilen sertifika programlarına katılanlar, kurs sonunda aldıkları sertifika ile ülkelerine döndüklerinde, iş hayatına bir adım daha önde başlama şansını elde edebiliyorlar.

Turizm, insan kaynakları, proje yönetimi gibi pek çok meslek grubuna yönelik sertifika programları ile iş dünyasına başarılı bir şekilde giriş yapmak isteyenlere imkan sunan ülkenin eğitim alanında gösterdiği hassasiyet ve disiplin sayesinde, sertifika programları, beklentileri en iyi şekilde karşılıyor. Avustralya’da sertifika ve diploma programları, alınacak kursun tipine göre 6,12 veya 24 ay sürelerindedir. Bu eğitim programlarından alınan “advanced diploma” lisans eğitiminin birinci ve ikinci yılına denk gelmektedir. Bu da iş hayatına başarılı bir giriş yapmak isteyen biri için yeterli gelmektedir.

Avustralya’da sertifika ve diploma programları alanında alabileceğiniz birçok meslek dalına yer verilmektedir. Turizm, pazarlama, işletme, uluslararası ticaret, proje yönetimi, insan kaynakları, muhasebe, bilgi teknolojileri ve yönetim gibi seçeneklerin sunulduğu eğitim programları ile kendini mesleği alanda geliştirmek isteyenlere en güzel fırsatlar sunulmaktadır. Tamamen devlet denetimi ve özel denetime tabii tutularak verilen eğitimler, ilgili kurumların akredite edilmesi ile birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane ve Adelaide gibi kentlerde verilen sertifika ve diploma programlarına katılarak, kariyerinizde daha hızlı ilerlemenin ve iş dünyasında tanınmış biri olmanın ilk adımlarını atabilirsiniz. Avustralya’da sertifika ve diploma programları hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Avustralya sertifika programları Avustralya’da İngilizce eğitiminden sonra en çok tercih edilen program türüdür.

Avustralya’da alacağınız sertifika programı kariyerinizde size artı değer katacak ve iş hayatına iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Avustralya’da pazarlamadan, turizme, insan kaynaklarından proje yönetimine kadar katılabileceğiniz birçok program seçeneği vardır.

Süreleri genellikle 6 ay, 12 ay veya 24 ay olan bu programlar sertifika 3, 4 veya diploma veya advanced diploma olarak kolej bünyesinde sunulurlar. Diploma ve advanced diploma programları seviye olarak lisans eğitiminin birinci ve ikinci yılına denk gelmektedir.

VET( Vocational Education Training) programı ya da TAFE eğitim programı olarak da bilinen bu programlara katılım için en az upper-intermediate seviyesinde İngilizce gerekmektedir. Bu da IELTS 5,5 seviyesinde bir İngilizceye eşdeğerdir.

Yıl boyunca esnek başlangıç tarihleri olan sertifika ve diploma programları master programları ile karşılaştırıldığında oldukça ekonomik programlardır.  Yıllık ortalama fiyatları 5500-8000AUD arasında değişen sertifika programları, mesleki İngilizce programlarına güzel bir alternatiftir. Çünkü sertifika ve diploma programı eğitimi alırken mesleki terminoloji, iş yazışmaları ve alanınızla ilgili sunum becerileri kazanırsınız.

İngilizce düzeyi yeterli olmayan ancak sertifika veya diploma programına katılmak isteyen öğrenciler için İngilizce + sertifika şeklinde paket eğitim seçenekleri de mevcuttur. Öğrenciler birçok okul için IELTS sınavına girerek minimum IELTS 4,5 şartını sağlamak durumundadırlar. Bu şartı sağlayan öğrenciler eksik olan İngilizcelerini tamamladıktan sonra sertifika programına geçiş yapabilirler.

İngilizce + sertifika programına paket kayıt yaptıran öğrenci toplam eğitim süresi kadar öğrenci vizesi alır ve bu vize uzatılabilir bir vizedir.

Avustralya hükümeti eğitim alınan program türüne bakılmaksızın öğrenci vizesi ile eğitim alan öğrencilere 2 haftaya 40 saat yasal çalışma izni vermektedir ve öğrenciler saat ücreti 16 -25  AUD’dan başlayan ücretlerle  kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

 • Pazarlama
 • İşletme
 • Turizm
 • Uluslararası ticaret
 • Proje yönetimi
 • İnsan kaynakları
 • Muhasebe
 • Software Development
 • Bilgi Teknolojileri
 • Yönetim
 • Avustralya sertifika programları, öğrencileri iş dünyasına hazırlayan pratik bilgiler sunar.
 • Esnek başlama tarihleri vardır ve yıl içinde 4 ya da 6 kez program başlangıcı vardır.
 • Öğrencilerin 2 haftaya 40 saat çalışma izni vardır. Saatlik çalışma ücreti 16 AUD’ dan başlar.
 • Avustralya sertifika program içerikleri, uluslararası iş dünyasının ihtiyaç ve talepleri esas alınarak oluşturulmuştur.
 • Eğitmenler iş dünyasının önde gelen profesyonelleridir ve doğrudan uygulamaya dönük pratik bilgiler verirler.
 • Kolejlerden  diploma programı için kabul almak üniversitelere göre çok daha kolay ve hızlıdır.
 • Üniversiteden yeni mezun olmuş gençler, iş hayatına atılmadan önce, bir senelik diploma programı ile yurtdışı deneyimi edinebilir, İngilizcenizi daha akıcı hale getirebilirsiniz.
 • IELTS 5,5 İngilizce seviyesi ile sertifika ve diploma eğitimine başlayabilirsiniz.
 • Programlar, gündüz, akşam veya haftasonu olabilmektedir.
 • 1 yıllık diploma eğitimi 1 yıllık üniversite eğitimine eş değerdir.

Sertifika programları diğer programlara göre daha ekonomik programlar olup, yeni mezunlara ve genç profesyonellere mesleki bilgi ve beceri kazandıran programlardır. Süreleri 3 aydan başlayan sertifika programları 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl olabilmektedir.

Sertifika programları, lisans ve yüksek lisans programlarına altarnatif olarak düşünülmektedir. Ayrıca yurtdışında yaşama ve belirli bir mesleki alanda terminolojiyi öğrenerek İngilizceyi bu yönde geliştirme fırsatı sunar.

Sertifika programlarında içerik çok günceldir ve  eğitimler genellikle akademisyenler ve  büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri tarafından verilir. Sektörün önde gelenleriyle tanışma ve onlarla bilgi alışverişinde bulunma imkânı bulunur.

 • Lise (yeni mezun) veya üniversiteden önlisans veya lisans mezuniyeti
 • Transkript
 • IELTS 5,5 veya upper intermediate İngilizce düzeyi
 • CV

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.