Melbourne Üniversitesi

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Eğitim Tercihleriniz

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan ve her yıl binlere uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Melbourne üniversitesi, Avustralya’nın en eski ikinci üniversitesi olma özelliğine sahiptir. 11,800 uluslararası olmak üzere toplamda yaklaşık 47 bin öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, dünyanın en gözde üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversite hayatını başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen Türk ve diğer ulusların öğrencilerinin seçkin bir üniversite olmasından dolayı tercih ettikleri Avustralya’nın en kaliteli üniversitesi, alanının en iyi akademisyenleri tarafından verilen geniş yelpazedeki lisans ve master bölümleriyle de kendinden söz ettirmeyi başaran bir isimdir.

Güney Yarımkürede yer alan Avustralya, Okyanusya kıtasında yer almaktadır. 25 milyona yaklaşan nüfusu ile gerek yüksek yaşam standartları bakımından gerekse de eğitim kalitesi bakımından dünyada parmakla gösterilen ülkelerden biri olmayı başarıyor. Eskiden beri popüler bir eğitim destinasyonu olmayı başaran ülkede çok sayıda üniversite bulunmaktadır ve her üniversite, devlet tarafından denetim altında tutulmaktadır. Avustralya dünyanın birçok ülkesinden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapar. Ayrıca öğrencilere  birçok hak ve imtiyaz sunar. Ülkemizden de birçok öğrenci dünyada ön sıralarda yer alan kaliteli üniversitelerinde eğitim almak için Avustralya’yı seçer.

 Üniversite eğitimi için Avustralya’yı tercih eden bu öğrencilerin birçoğu Times Higher Education sıralamasına göre Avustralya’da 1. Dünya’da 31.sırada yer alan Melbourne Üniversitesi’nde okumayı tercih etmektedir. Peki, bu üniversiteyi diğer üniversitelerden ayıran özellikler nelerdir?

Neden Melbourne Üniversitesi?

Yurtdışında üniversite hakkında karar vermeden önce okulun geçmişi, referansları, dünya nezdindeki yeri ve önemi hakkında en ayrıntılı bilgilere vakıf olmak gerekir. Ancak bu şekilde bir araştırma sonucunda beklentileri karşılayabilecek bir üniversite bulunabilir. Dünya’nın en eski köklü üniversitelerinden biri olan ve 11,800’ü uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda yaklaşık 47 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Melbourne Üniversitesi, 1855 yılında kurulmuş bir üniversitedir.

QS World sıralamasında Avustralya’da 1. Dünyada ise 31. Sırada yer alan üniversite, yine aynı verilere göre dünya genelinde üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulma oranları bakımından dünyada 43. Sırada yer almaktadır. Bu kadar kısa bir açıklama bile üniversitenin neden daha fazla tercih edildiğini açıklamaya yetecektir. Tabi bunun dışında da birçok özelliğinden söz etmemiz gerekir. Üniversite bölümlerinden en popüler olan ve iş bulma olasılığı daha yüksek olan bazı bölümler vardır; bunlardan birkaçını örnek vermek gerekirse; İşletme, Ekonomi, Mühendislik, Tıp, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Hukuk, Bilişim Teknolojileri gibi bölümlerden söz edilebilir.

Melbourne Üniversitesi’nde bu bölümler bulunmaktadır ve verilen eğitimler de dünya genelinde bilinirlik kazanmış, diplomaları YÖK ve dünyanın diğer eğitim kurumlarınca kabul edilen diplomalardır. Bunları bir araya getirip okul hakkında bir değerlendirme yapıldığında, üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen biri için gözü kapalı şekilde bu okulu önermek mümkün hale gelmektedir. Tabi sadece saydığımız bu avantajlarla sınırlı olmadığını da söylemek gerekir. Kampüs fuarı ile öğrencileri sektör öncüleri ile bir araya getirir ve öğrencilerinin daha mezun olmadan lider firmalarda iş bulmasına katkı sağlar. Ayrıca kampüs olanakları ve konaklama seçenekleri gibi en çok aranan konularda da yine alanında en iyi üniversiteler arasına girmeyi başarmaktadır.

Hayallerinizi gerçekleştirin

Eğitim döneminin başlamasına az bir zaman kala hayal ettiğiniz gibi bir üniversitede istediğiniz düzeyde bir eğitim almak ve beklentilerinizi karşılayabilmek geç kalmadan başvuru yapmanızı öneririz. Başvuru değerlendirme süresi 6-8 hafta civarındadır.  Her yıl Şubat ve Temmuz başlangıçlı bir çok programına uluslararası öğrencileri kabul eder.  Dünyanın en kaliteli üniversitelerinden biri olan Melbourne Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve kayıt işlemlerinde yapılması gerekenleri detaylarıyla öğrenmek için yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip kurumumuz Avustralya Eğitim Dünyası (Real Yurtdışı Eğitim) ile iletişime geçebilirsiniz. Kariyer yolunda doğru yolda ilerlemek için bizi arayın.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Avustralya Vize Uzatımı

Avustralya Vize Uzatımı

Öğrencilik döneminin uzaması durumunda öğrencilerin en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri vize uzatımıdır. Öğrencilere verilen vizelerin geneli belli bir dönemi kapsamaktadır. Başvurulan eğitim programına göre

Avustralya'nın Ekonomisi İyi mi

Avustralya Ekonomisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bu içeriğimizde, dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Avustralya’nın ekonomisi hakkında merak edilen tüm soruları yanıtlamaya çalıştık. Avustralya Ekonomisi Neye Dayanır? Avustralya, en zengin Asya-Pasifik

AUSTRALIA IS BACK!

AUSTRALIA IS BACK! Avustralya Sınırları Uluslararası Öğrencilere 1 Aralık’ta Yeniden Açılıyor! Avustralya yaklaşık 20 ay gibi uzun bir aradan sonra 1 Aralık itibariyle uluslararası öğrencileri

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz