...

Melbourne Üniversitesi

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Eğitim Tercihleriniz

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan ve her yıl binlere uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Melbourne üniversitesi, Avustralya’nın en eski ikinci üniversitesi olma özelliğine sahiptir. 11,800 uluslararası olmak üzere toplamda yaklaşık 47 bin öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, dünyanın en gözde üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversite hayatını başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen Türk ve diğer ulusların öğrencilerinin seçkin bir üniversite olmasından dolayı tercih ettikleri Avustralya’nın en kaliteli üniversitesi, alanının en iyi akademisyenleri tarafından verilen geniş yelpazedeki lisans ve master bölümleriyle de kendinden söz ettirmeyi başaran bir isimdir.

Güney Yarımkürede yer alan Avustralya, Okyanusya kıtasında yer almaktadır. 25 milyona yaklaşan nüfusu ile gerek yüksek yaşam standartları bakımından gerekse de eğitim kalitesi bakımından dünyada parmakla gösterilen ülkelerden biri olmayı başarıyor. Eskiden beri popüler bir eğitim destinasyonu olmayı başaran ülkede çok sayıda üniversite bulunmaktadır ve her üniversite, devlet tarafından denetim altında tutulmaktadır. Avustralya dünyanın birçok ülkesinden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapar. Ayrıca öğrencilere  birçok hak ve imtiyaz sunar. Ülkemizden de birçok öğrenci dünyada ön sıralarda yer alan kaliteli üniversitelerinde eğitim almak için Avustralya’yı seçer.

 Üniversite eğitimi için Avustralya’yı tercih eden bu öğrencilerin birçoğu Times Higher Education sıralamasına göre Avustralya’da 1. Dünya’da 31.sırada yer alan Melbourne Üniversitesi’nde okumayı tercih etmektedir. Peki, bu üniversiteyi diğer üniversitelerden ayıran özellikler nelerdir?

Neden Melbourne Üniversitesi?

Yurtdışında üniversite hakkında karar vermeden önce okulun geçmişi, referansları, dünya nezdindeki yeri ve önemi hakkında en ayrıntılı bilgilere vakıf olmak gerekir. Ancak bu şekilde bir araştırma sonucunda beklentileri karşılayabilecek bir üniversite bulunabilir. Dünya’nın en eski köklü üniversitelerinden biri olan ve 11,800’ü uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda yaklaşık 47 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Melbourne Üniversitesi, 1855 yılında kurulmuş bir üniversitedir.

QS World sıralamasında Avustralya’da 1. Dünyada ise 31. Sırada yer alan üniversite, yine aynı verilere göre dünya genelinde üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulma oranları bakımından dünyada 43. Sırada yer almaktadır. Bu kadar kısa bir açıklama bile üniversitenin neden daha fazla tercih edildiğini açıklamaya yetecektir. Tabi bunun dışında da birçok özelliğinden söz etmemiz gerekir. Üniversite bölümlerinden en popüler olan ve iş bulma olasılığı daha yüksek olan bazı bölümler vardır; bunlardan birkaçını örnek vermek gerekirse; İşletme, Ekonomi, Mühendislik, Tıp, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Hukuk, Bilişim Teknolojileri gibi bölümlerden söz edilebilir.

Melbourne Üniversitesi’nde bu bölümler bulunmaktadır ve verilen eğitimler de dünya genelinde bilinirlik kazanmış, diplomaları YÖK ve dünyanın diğer eğitim kurumlarınca kabul edilen diplomalardır. Bunları bir araya getirip okul hakkında bir değerlendirme yapıldığında, üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen biri için gözü kapalı şekilde bu okulu önermek mümkün hale gelmektedir. Tabi sadece saydığımız bu avantajlarla sınırlı olmadığını da söylemek gerekir. Kampüs fuarı ile öğrencileri sektör öncüleri ile bir araya getirir ve öğrencilerinin daha mezun olmadan lider firmalarda iş bulmasına katkı sağlar. Ayrıca kampüs olanakları ve konaklama seçenekleri gibi en çok aranan konularda da yine alanında en iyi üniversiteler arasına girmeyi başarmaktadır.

Hayallerinizi gerçekleştirin

Eğitim döneminin başlamasına az bir zaman kala hayal ettiğiniz gibi bir üniversitede istediğiniz düzeyde bir eğitim almak ve beklentilerinizi karşılayabilmek geç kalmadan başvuru yapmanızı öneririz. Başvuru değerlendirme süresi 6-8 hafta civarındadır.  Her yıl Şubat ve Temmuz başlangıçlı bir çok programına uluslararası öğrencileri kabul eder.  Dünyanın en kaliteli üniversitelerinden biri olan Melbourne Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve kayıt işlemlerinde yapılması gerekenleri detaylarıyla öğrenmek için yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip kurumumuz Avustralya Eğitim Dünyası (Real Yurtdışı Eğitim) ile iletişime geçebilirsiniz. Kariyer yolunda doğru yolda ilerlemek için bizi arayın.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

work and travel nedir

Work and Travel Nedir ve Nasıl Yapılır?

Work and Travel programı, özellikle üniversite öğrencileri arasında popüler olan bir programa denir. Bu program, öğrencilere yurt dışında çalışma ve seyahat etme fırsatı verir. Program,

Adelaide Üniversitesi

1874’de kurulan University of Adelaide, Avustralya’daki en eski üçüncü üniversitesidir. University of Adelaide “Group of Eight” adı altındaki Avustralya’nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındadır. University

Avustralya Notre Dame Üniversitesi

University of Notre Dame Avustralya üniversiteleri Avustralya yükselen yıldızlarından birisi. Aralık 1989 yılında Batı Avustralya Parlamentosu bir kanun ile kurulan, şimdi 7.000 ‘den fazla öğrencisi

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.