...

İngilizcenin Hayatımızdaki Önemi

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Eğitim Tercihleriniz

İngilizce evrensel bir dil olduğu için günümüzde ilkokuldan itibaren öğretilmeye başlanır. Daha iyi, daha kaliteli bir eğitim ve iş hayatı için artık neredeyse İngilizce zorunlu hale geldi. 67 ülkenin resmi ve 27 ülkenin de ikinci resmi dili olan İngilizce öğrenmek hayatımızın birçok noktasında bize yardımcı olur ve aynı zamanda avantaj sağlar.

Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

Yeni bir dil öğrenmenin bireylere birden fazla katkısı bulunmaktadır. Bu katkıları insanların yaş, eğitim ve mesleki durumlarına göre kategorize etmemiz mümkündür. Öğrencilerin özellikle eğitim hayatının bütününde İngilizce diline, çalışan bireylerin ise iş alanları gereğince çoğu zaman mesleki İngilizceye ihtiyaç duymaktadır. İngilizce şu anda günümüzde resmi anadil olarak dünya üzerinde yaklaşık 67 adet ülkede konuşulmaktadır. Zorunlu etmenler dışında kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen bireylerin de evrensel dünya dili sayılan İngilizceyi öğrenme arzuları da bulunmaktadır. İngilizceyi neden öğrenmek istediğiniz konusu kişiden kişiye değişse de son aşamada İngilizce dilini bilmek herkes için her açıdan avantajlıdır.

İngilizcenin Hayatımızdaki Önemi
İngilizcenin Hayatımızdaki Önemi

İngilizcenin Hayatımıza Etkisi Nelerdir?

Yabancı dil bilmek insanlara farklı alanlarda deneyim edinmesini sağlar. Eğitim almak, kariyer yapmak gibi hedefleri bulunan bireylerin önceliği profesyonel düzeyde İngilizce öğrenmek oluyor. Böylelikle yüksek kalitede var olan, eğitim dili İngilizce olan programlara kaydolabilmekteler. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan adayların ise iş hayatına atılma ve başarılı olma oranları da doğru orantıda artmaktadır.

İş İngilizcesi Nedir?

İş İngilizcesi en temel anlamıyla, iş hayatında kullanılan ilgili alanların terminolojisi ile birleştirilmiş profesyonel İngilizcedir. Profesyonel düzeyde iş hakimiyetinizi sağlamak, projeler sunumlar ve eğitimler düzenlemek, konferans ve toplantılar düzenleyerek bunlara katılım sağlamak, ticari bağlantılarınızı kurmak yönetmek ve ilerletmek amacıyla gereken akıcı ve ileri seviye olan İngilizcedir. İş İngilizcesi adı altında sağlanan eğitim programlarında genel İngilizceden farklı olarak uzmanı olduğunuz alan çerçevesinde eğitim alırsınız.

Global boyuttaki şirketlerin veya kişilerin profesyonel duruşlarını karşı tarafa iletebilmeleri, kendilerini doğru ifade edebilmeleri ve güvenirliliklerini arttırmaları için, bugünün küresel iş hayatında direkt ve etkili iletişim kurmaları şarttır. Bu da yalnızca İş İngilizcesi ile mümkündür. İş İngilizcesi programına kaydolabilmeniz için genellikle okullar tarafından orta seviye (Intermediate) İngilizce dil bilgisine sahip olmanız beklenmektedir. Genel eğitimden farklı olarak farklı metotlar ve motivasyonlar kullanılarak öğretim becerisinin gelişmesi sağlanmaktadır.

Eğitim Hayatında İngilizce Öğrenmek

Bireylerin normal eğitim aldığı öğrenmeye ve de geliştirmeye çalıştığı süreçler, başka dil öğrenmek için de elverişli bir dönem olmaktadır. Bu sebepten ötürü İngilizceyi eğitim hayatında öğrenmek ilerleyen süreçlerde öğrenmekten daha etkili ve kolaydır. İngilizce dilini küçük yaşlardan itibaren çocuklara, gençlere öğretilmesi gelecekleri için verimli olacaktır.

İngilizce Yurtdışında Eğitim İçin Önemlidir

Yurtdışında eğitim alabilmeniz için uluslararası geçerliliğe sahip olan IELTS- TOEFL- PTE gibi sınavlardan başarılı olmanız beklenmektedir. Avustralya’da lisans, yüksek lisans gibi eğitimler almayı planlayan öğrencilerimiz için ortalama 6,5 skoru almanız beklenmektedir. Ayrıca sahip olduğunuz İngilizce seviyesi ile yurtdışına adapte olma süreniz de aynı derecede birbirini etkileyen unsurlardır.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Avustralya Vize Uzatımı

Avustralya Vize Uzatımı

Öğrencilik döneminin uzaması durumunda öğrencilerin en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri vize uzatımıdır. Öğrencilere verilen vizelerin geneli belli bir dönemi kapsamaktadır. Başvurulan eğitim programına göre

Ethem METİN – Sydney / Avustralya Öğrenci Görüşü

Ethem METİN – Sydney / Avustralya

Türkiye de üniversite bitiren her genç gibi ben de yurtdışında İngilizce eğitimi almak için araştırmalara başladım ve bu konuda birçok ajansla irtibata geçtim. Ama Avustralya

Swinburne University Melbourne

Swinburne Üniversitesi

Neden Swinburne University ? Swinburne bir Challenger olduğunu. Bizim ve personel eğitiminin pratik tarafında güçlü bir odaklanma ile birlikte, ve soruşturma bu ruh – “soru

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.