...

Gold Coast Dil Okulları

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Gold Coast Dil Okulları

Gold Coast Dil Okullarında Eğitim

Gold Coast, Avustralya doğu kıyısında yer alan ve kilometrelerce kumlu plaja sahip olan sörf cennetidir. İsminden de anlaşılacağı üzere altın sarısı kumları ile ünlü bir sahil şeridi olarak bilinmektedir. Gold Coast, Avustralya’nın altıncı büyük şehri ve turizm başkentidir. Şehir yüksek gökdelenlere, yağmur ormanlarına ve birden fazla gece kulübü ve turistik merkezlere ev sahipliği yapmaktadır.

Gold Coast şehri Avustralya’nın en eski yerleşim yerlerinden ve en büyük şehri olan Sydney’e yaklaşık 1 saat 30 dakika süren bir uçak yolculuğu mesafesindedir. Şehir dünyanın her yerinden yılda üç milyon ziyaretçisi ile elit bir belde statüsüne kavuşmuştur.

Avustralya’nın Gold Coast şehri, İngiliz denizci ve kâşif olan James Cook tarafından 1925 senesinde kurduğu tatil merkezi kurmuştur. Kurduğu tatil merkezinin ismi ‘’Surfers Paradise Oteli’’ bu merkezin etrafında farklı otel ve turizm merkezleri kurulmaya başlandığından dolayı mevkii birden büyümeye başlayarak tatil merkezi haline dönüşmüştür.

Turizm endüstrisi gelişip bölgeyi çekici bir turist merkezi haline getirirken orda yaşayan ve devamlı ikamet eden nüfusun artmasına yol açmıştır. 1940’lı senelerin başlarında bu bölgede iş yapan emlakçılar, inşaatçılar ve gazetecilerin desteği sayesinde tatil yerleşim yeri olan şehre Gold Coast yani Altın Şehir ismi verilmiştir. Fakat bu adın ne zaman ortaya çıktığı konusunda ki tartışmalar halen devam etmektedir. ‘’Southport’’ ve ‘’Coolangatta’’ arasında yer alan yerel idare bölgesine 1956 senesinde resmi olarak ‘’Gold Coast’’ ismi verilmiştir.

Avustralya, son dönemlerde Türk öğrencilerin dil eğitimi almak için en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinin yer aldığı bu ülkede, dil eğitimi alan öğrencilerin yarı zamanlı çalışma imkânı sunması ve en önemlisi Türkiye’den gidecek öğrencilerin ülkenin para birimi olan Avustralya Dolarının TL’ye oranla yüksek olmaması tercih edilme nedenlerinin başında gelmektedir. Gold Coast’ın Türkiye konumundan saat farkı 7 saat ilerdedir. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında Gold Coast şehri gelmektedir. Ülkenin diğer büyük şehirlerine kıyasla yaşam maliyetleri oldukça düşüktür. Gold Coast şehri, gerek konumu gerekse iklimi sayesinde yıl boyunca eğitim alan öğrencilere spor yapma imkânı sunmasının yanı sıra gece hayatının da oldukça renkli olması, dil eğitimi alan öğrencilerin tercih sebepleri arasında yer alır. Öğrencilere sunduğu mükemmel şehir olanaklarının yanı sıra, kaliteli eğitim alabilecekleri birden fazla dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’nın en hızlı büyüyen şehirlerinden olan Gold Coast, Brisbane’a 45 dakikalık bir mesafe de yer alır. Bu nedenle yerli halk Brisbane’a işe gidip, dönmektedir. Ülkede dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni olduğundan dolayı bu seçenek oldukça kolaylık sağlar. Gold Coast’a yakın olan şehirlerde iş bulma imkânı olduğunu gösterir. Öğrencilere sunulan yarı zamanlı çalışma imkânından faydalanmak isteyen öğrencilerin 16 haftalık ya da daha uzun olan dil eğitimi programlarına katılmaları gerekir. Ayrıca Avustralya’ya öğrenci vizesi ile giriş yapma şartı da bulunmaktadır. Şartları yerine getiren ve dil eğitimi alırken çalışarak yaşam giderlerini karşılayan öğrenciler sürekli iletişim halinde olduklarından dolayı dil pratiği yapmış olurlar.

Avustralya’da genel olarak yaşam kalitesi diğer ülkelere göre çok daha iyidir. Suç oranının az olması, insanların birbirlerine karşı saygılı olmaları, uluslararası öğrencilere karşı sıcak ve samimi olmaları gibi önemli nedenler, burada öğrencilik yapmayı cazip hale getirmektedir. Gold Coast’ta yaşam da yine ülke kalitesine uygun şekilde devam etmektedir. Ulaşım açısından herhangi bir problemin olmayışı, konaklamada farklı alternatiflerin bulunması, çalışma izni alan öğrencilerin kendilerine uygun iş alanlarını bulabilmeleri, Gold Coast’ta İngilizce eğitimi almayı cazip kılan nedenlerdir.

Gold Coast’ta İngilizce eğitimi alınabilecek birçok dil okulu bulunmaktadır. Ancak eğitim kalitesi ile önde gelen bir kurum arayışı içinde olanlar için Australian International College of Language, OHC English, Embassy English ve Study & Live in your Teacher’s Home İngilizce dil okulları önerilebilecek okullardır. Eğitim kalitesi ile ülkede bilinirlik kazanan dil okulları, konaklama seçenekleri ve eğitim programları ile her öğrencinin beklentisini en üst düzeyde karşılayabilecek kaliteye sahiptirler. Temel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, akademik İngilizce, sınav hazırlık kursları gibi program seçeneklerinden sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz.

Popüler Gold Coast Dil Okulları

Gold Coast Dil Okulları Eğitim ve Konaklama Fiyatları 2023

ŞehirDers12 Hafta24 Hafta36 Hafta40 Hafta
Greenwich English CollegeGold Coast3120 AU$6000 AU$6500 AU$10000 AU$
Greenwich English CollegeGold Coast2760 AU$5520 AU$5980 AU$9200 AU$
LangsportGold Coast3480 AU$6960 AU$7540 AU$11600 AU$
Brown English language SchoolGold Coast3840 AU$7440 AU$8060 AU$12400 AU$
International HouseGold Coast3720 AU$7440 AU$8060 AU$12400 AU$
International HouseGold Coast4080 AU$8160 AU$8840 AU$13600 AU$
International HouseGold Coast3240 AU$6480 AU$7020 AU$10800 AU$

Fotoğraflarla Gold Cost

Gold Coast Tanıtım Videosu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.