Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz

Avustralya Eğitim Paketleri

AVUSTRALYA’DA PAKET EĞİTİM

DİL+LİSANS

DİL+ LİSANS TAMAMLAMA

DİL+MASTER

DİL+SERTİFİKA

Avustralya’da üniversite veya TAFE kolejlerinde eğitim almayı düşünüyorsanız, bu parlak bir gelecek için atacağınız en önemli adımlardan biridir. Anadili İngilizce olan Avustralya’da  ister lisans veya master isterseniz  TAFE kolejinde teknik bir diploma programına kayıt yaptırıyor olun, programa bağlı olarak belli bir İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekmektedir.

Üniversite yada yüksek lisans öğreniminize Avustralya’da devam etmeyi düşünüyorsanız, belli bir düzeyde İngilizceye sahipseniz ancak program için  istenen İngilizce düzeyine sahip değilseniz  dil+lisans, dil+master paketiyle Avustralya’da eğitim alabilirsiniz. Avustralya Eğitim Dünyası’nın  Avustralya’nın önde gelen üniversiteleri  anlaşmaları vardır.   Öğrencilerimiz,  minimum IELTS  4,5 veya muadili PTE veya TOEFL skorunu  belgelendirerek İngilizce +lisans veya yüksek lisans paket programlarına başvuru yapabilirler.

Avustralya’da yüksek eğitim almanın birçok avantajı vardır. Lisans eğitimi  çoğu sosyal bilimlerle ilgili programlarda 3 yıl, mühendislik ve bilgisayar bilimleri için ise 4 yıldır. Avustralya’da master eğitimi tercihe göre 1.5 veya 2 yıl olabilmektedir. Avustralya’da çoğu lisans programında eğitim süresi 1 yıl daha kısa olduğu için öğrenciler hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmektedirler.  Bu avantajlara ek olarak Avustralya üniversitelerinin dünya sıralamalarında ön sıralarda yer alması lisansta SAT, IB,  A Level; master için ise GRE /GMAT   gibi zor sınavlara gereksinim duymadan transkripte göre kabul vermesi, tüm Avustralya üniversitelerinin YÖK tarafından tanınması, eğitim sonrasında 2 yıl full-time çalışma izni vermesi Avustralya üniversitelerini ve Avustralya’da eğitim almayı oldukça cazip kılmaktadır.

Avustralya, 2si özel, 39 tane üniversitesiyle eğitim vermektedir. Avustralya üniversiteleri oldukça donanımlı ve geniş kampüs alanları mevcuttur. Bir çok üniversitenin birden çok kampüsü vardır ve kampüsler öğrencilerin ders dışında spor yapabilmeleri, dinlenip eğlenebilmeleri ve araştırma yapabilmeleri için tüm imkanları sunar.

Avustralya Eğitim Dünyası olarak,  eğitimlerini Avustralya’da sürdürmeye karar veren öğrencilerimize,  akademik durumlarına ve kariyer hedeflerine göre yerleşebilecekleri  en iyi  üniversiteye yerleştirmeyi  hedeflemekteyiz. Bu nedenle  İngilizcesi yeterli olmayan veya IELTS, TOEFL sınavından gerekli skoru alamayan öğrencilerimize üniversite veya kolej eğitimi öncesi Avustralya’ya dil eğitimine göndermekteyiz. Böylece öğrenciler İngilizce eğitimlerini de Avustralya’da alarak hem İngilizcelerini geliştirebilir hem de zorlu bir üniversite eğitimine başlamadan önce Avustralya kültürünü yakından tanıyarak uyum sağlama sürecini tamamlamış olurlar.

İngilizcesi yeterli olmayan birçok öğrencimizi Avustralya’ya dil eğitimi için gönderiyoruz sonrasında öğrencimiz Avustralya’da gerekli  IELTS skorunu  alır ve öncesinde şartlı kabul aldığımız  üniversiteden direkt  kabul belgesi alarak vizesini uzatıyoruz.  Belli bir seviyede İngilizcesi olan öğrencilerimiz için paket eğitimin en büyük avantajı vize uzatma sorununu ve tekrar IELTS sınav zorunluluğunu ortadan kaldırmasıdır. Öğrenci paket eğitimde, programa başlamadan önce eksik olan İngilizce eğitimini üniversite bünyesinde alır ve devamında programa başlar.

Üniversiteler her eksik 0,5 IELTS puanı için 10-12 hafta İngilizce eğitimi öngörmektedir.

Avustralya üniversitelerinin çoğu lisans programı için IELT 6 -6,5, master programları için ise IELTS 6,5-7 skorunu istemektedir. Bu şartı karşılayan öğrencilerimiz lisans yada master  programlarına zaman kaybetmeden başlayabilirler.

Sertifika ve diploma programları için de durum benzerdir. Çoğu sertifika ve diploma programı için IELTS 5,5 skoru istenmektedir. Bazı programlar IELTS 6 ile kabul etmektedir. Minimum IELTS 4,5 skoru olan öğrenciler dil+ sertifika paket program kabulüyle vizeye başvuru yapabilirler.

  • Belli bir İngilizce seviyesine sahip öğrenciler IELTS veya TOEFL gibi uluslararası dil sınavlarına girerek dil+lisans, dil+master paket kabulüyle tek seferde eğitim süreleri kadar vize alabilirler.
  • Avustralya’daki İngilizce eğitiminizden sonra devam edeceğiniz lisans ve yüksek lisans programlarını da kapsayan 3 ila 5 senelik uzun süreli uzatılabilir vize alabilirsiniz.
  • Avustralya devleti, Avustralya’da yüksek öğrenim görmüş kişilere 2 yıl çalışma izni vermektedir. Avustralya’da çalışarak Avustralya’da almış olduğunuz eğitimin pratiğini yapabilir, eğitim için yaptığınız maliyetlerin bir kısmını çıkarabilirsiniz.
  • Paket eğitim alarak, İngilizce eğitiminin sonrasında lisans veya yüksek lisans eğitimi görmek isteyen öğrenciler baştan tüm süreyi kapsayan vize aldıkları için Avustralya’da dil sonrasında vize uzatma sıkıntısından kurtulmuş olurlar.
  • Paket eğitimle başvuran öğrenciler, dil eğitiminiz tamamladıktan sonra IELTS sınavına girmeden, doğrudan lisans veya yüksek lisans programına başlama hakkına sahip oluyor.
  •  Paket eğitim vizesinde, sponsorun bankada 1 yıllık eğitim, yaşam ve konaklama ve ulaşım masrafları karşılığı olan parayı göstermesi yeterlidir.
  • Avustralya’da lisans, yüksek lisans ve doktora yapmanız için ABD gibi ülkelerde genel olarak istenen SAT, GRE ve GMAT ( MBA için birkaç üniversite isteyebilmekte) sınavlarına girmenize gerek yoktur. Avustralya’da istediğiniz programa transkriptinizle hemen başvuru yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz bölümü Avustralya’nın seçkin üniversitelerinden birinde okuyabilirsiniz, lisede okumuş olduğunuz bölümle ilgili bir alan seçme zorunluluğunuz yoktur. İlgilendiğiniz bölümle ilgili paket eğitim alternatifleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Anlaşmalı Olduğumuz Avustralya Üniversiteleri

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Bilgileriniz
Eğitim Tercihleriniz