Avustralya’da Eğitim

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Avustralya'da Eğitim

Avustralya’da eğitim almak ve yaşamak bir çok öğrencinin hayalidir. Avustralya, son yıllarda Türk öğrencilerin gerek dil eğitimi gerekse üniversite eğitimi için en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Eğitim için Avustralya’da en çok tercih edilen şehirler: SydneyMelbourne, Adelaide, BrisbanePerthGold Coast, Newcastle ve Wollongong’tur. Tüm şehirlerde çok kaliteli dil okulları, mesleki kolejler ve üniversiteler mevcuttur.

Avustralya, uluslararası eğitim alanında İngiltere, Amerika, Kanada gibi dünya liderleriyle yarışır. Avustralya’da her seviyeye uygun İngilizce dil okullarından, meslek eğitimi veren, kariyer değiştirmek veya mesleki pratiğe ihtiyacı olanlar için sunulan TAFE sertifika diploma kolejlerine ve eğitim sonrası 2 yıl çalışma hakkı veren, dünya üniversite sıralamasında önde gelen mühendislik, tıp, sosyal bilimler, spor,  sanat ve mimari  alanında eğitim veren üniversitelerine kadar çok geniş yelpazede eğitim kurumları mevcuttur.

Avustralya eğitim dışında iklimi, doğal güzellikleri, sosyal faaliyetler ve spor için sunduğu imkanları, sıcak insanları, düşük suç oranı, dinamik ve kültürlü yapısı ve de  iş fırsatlarıyla eğitim alanında rekabet ettiği diğer ülkelerden çok daha fazlasını sunar.

Avustralya ülkeye eğitim için gelen yabancı öğrencilere iki haftada 40 saat olmak üzere eğitim süreleri boyunca çalışma izni verir. Saatlik ücretler 16-25 AUD arasında değişir. Bir çok öğrenci eğitimlerinden kalan zamanlarında çalışarak hem cep harçlıklarını çıkarabiliyor hem de sosyal hayatta İngilizce’yi aktif olarak kullandıklarından eğitimlerine katkı sağlayabiliyorlar.

Avustralya’da eğitim almak için 10 temel neden!

 1. Avustralya dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkelerinin başında gelir.
  Avustralya; güvenli, sıcak ve dinamik bir eğitim ortamı sunar.
 2. Avustralya’nın çok kültürlü yapısı yeni kültürlere açıktır ve öğrencilerin çabuk adapte olmasına olanak sağlar.
 3. Avustralya’nın gelişmiş ve esnek bir eğitim sistemi ve uluslar arası kabul gören bir eğitim kalitesine sahiptir.
 4. Devlet eğitime her yıl milyonlarca dolar yatırmaktadır ve üniversitelerin AR-GE çalışmaları için tüm kaynaklar seferber edilmektedir.
 5. Avustralya dil okulları, TAFE ve diploma kolejleri ve üniversitelerinde kendinize uygun bir çok alternatif bulabilirsiniz.
 6. Avustralya’da yabancı öğrenciler eğitime başlar başlamaz çalışma izni kazanmış olurlar ve okul zamanlarında haftada 20 saat, tatillerde full-time çalışma hakları vardır.Öğrenciler çalışarak saatte 16-25 AUD para kazanabilirler.
 7. Avustralya’nın üniversiteleri rankinglerde listenin ön sıralarında yer alır.
 8. Avustralya üniversitelerinin akademik standartları çok yüksektir ve öğrencilere araştırma yapabilecekleri mükemmel bir çalışma ortamı sunar.
 9. Avustralya’nın eğitimi tüm dünyaca bilinir ve kalitesi kabul edilir.
 10. Avustralya’dan alacağınız bir diploma veya sertifika dünyanın her yerinde geçerli olup kariyeriniz için oldukça büyük bir basamaktır.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin