...

Avustralya’da Eğitim Maliyetleri

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Avustralya Eğitim Maliyetleri

Yurtdışında eğitim almak isteyenlerin en sık tercih ettikleri yerlerden biri Avustralya’dır. Avustralya, Güney Yarım Küre’de yer alan bir kıta ülkesidir. Okyanusya kıtasında yer alan ülke, aynı zamanda kıtanın büyük bir bölümünü kapsamaktadır. Eğitim alanında önemli başarılara imza atan Okyanusya ülkesi, sadece üniversite eğitiminde değil, dil eğitimi, yüksek lisans eğitimi, doktora gibi eğitim alanlarında da tercih edilen bir ülkedir. Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden her yıl binlerce öğrencinin eğitim almak için tercih ettikleri ülkede, uluslararası öğrencilere tanınan hakların çok fazla olması öğrencilerin burayı daha fazla tercih etmesinde büyük bir etki yaratmaktadır. Avustralya’da eğitim maliyetleri ise eğitim alınacak okula, eğitim programına, tercih edilen şehre ve hatta şehrin lokasyonlarına göre değişmektedir. 6 eyaletten oluşan Avustralya’nın dört bir yanında eğitim almak için sunulan imkanlar bulunmaktadır. Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide, Canberra, eğitim alanında en çok tercih edilen kentler olup öğrencilerin eğitim hayatına kattığı değerleri ile kendinden söz ettiren okullara ev sahipliği yapmaktadırlar.

Avustralya’da lisans eğitimi

Yaşam kalitesi ile dünyanın en gözde ülkelerinden biri olmayı başaran Avustralya, ülkemize mesafe olarak bir hayli uzaktır. Ancak eğitimde ciddi anlamda kalite arayanlar için mesafenin uzak olması çok da önemli değil. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin lisans eğitimi almak için başvurdukları ülkede, verilen verilere göre 2,5 milyon öğrencinin olduğu bildirilmektedir. Bu rakam, Avustralya’da lisans eğitimi almanın ne kadar önemli ve ayrıcalıklı olduğunu en iyi şekilde gösteren detaydır. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde ilk 100’e giren 7 Avustralya üniversitesinin olması, yaşam koşulları ve uluslararası öğrencilere sunulan hakların yüksek olması gibi birçok etken, burada üniversite okumayı daha avantajlı hale getirmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi

Okyanusya’da bulunan Avustralya, üniversite eğitimi haricinde birçok eğitim programı ile kendini kanıtlamış bir ülkedir. Günümüz şartlarında iyi bir işe girebilmek ve kariyer yapabilmek için en gerekli olan şeylerden biri yabancı dil becerisidir. Gelişen teknoloji ve büyüyen ticari alanlarda yer alan işletmeler, daha geniş alanlara hitap edebilmek adına aradıkları personellerde yabancı dil bilme şartını koşuyorlar. Bu da üniversiteden mezun olan öğrencilerin ek olarak İngilizce, Almanca, İtalyanca gibi dünya dillerini öğrenmelerini gerektiriyor. Tabi dünyanın en çok konuşulan dilinin İngilizce olması, daha çok bu dile yönelimin oluşmasını etkilemektedir. Avustralya’da İngilizce eğitimi bu nedenlerden dolayı çok fazlasıyla tercih edilmektedir.

Avustralya’da yaşam ve sosyal haklar

Avustralya, dünyanın en yaşanılır ülkeleri arasında yer alır. Okyanusya üzerinde yer alan ülke, tüm eyaletleriyle yaşamaya değer bir ülkedir. Kültürel değerleri, tarihi alanları, harika doğası ve müthiş kıta genişliği ile hem eğitimde hem de turistik alanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir ülkedir. Avustralya’da eğitim maliyetleri hesaplanırken, kişisel masrafların da hesaplanması gerekir, çünkü bu masraflar, eğitim masrafları dışında tutulmaktadır. Genel olarak eğitim masrafları orta düzey ekonomiye sahip ailelerin karşılayabilecekleri maliyetlerdir ama buna ek olarak kişisel masrafların da hesaba katılması, ekonomik anlamda daha güçlü olmayı gerektiriyor. Güncel bilgilere göre Avustralya’da konaklama maliyeti, aylık ortalama 1000 AUD civarındadır, öğrencilerin kişisel masraflarını karşılayabilmeleri için ise ortalama 650-700 AUD dolayında bir bütçeye ihtiyaçları vardır. Tabi uzun dönem burada eğitim alan öğrencilere sunulan çalışma hakkının olması, rakamlar yüksek olsa da öğrencilerin karşılayabilmelerini sağlamaktadır. Haftada 20 saat çalışma izni alabilen öğrenciler, günlük ortalama 20-30 AUD arasında kazanabiliyorlar bu da bir öğrencinin kişisel masraflarını rahatlıkla karşılayabilecekleri anlamına gelmektedir.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.