Avustralya’da Konaklama Seçenekleri

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Avustralya'da Konaklama

Yurtdışı eğitim planınızın en önemli basamaklarından biri de konaklamadır. Konaklama, yurtdışında eğitim almak isteyen hem ailelerin hem de öğrencilerin en çok akıllarına takılan konudur.  Konaklamaların güvenli, ucuz, konforlu olması her öğrencinin beklentisidir. Konaklama seçiminde öğrencinin yaşı, kişiliği, bütçesi, alacağı eğitim ve süresi Avustralya’da hangi konaklamanın daha uygun olacağının belirleyecektir.

Avustralya’da Yurt – Öğrenci Apartı Konaklaması

Avustralya’da yurt – öğrenci apartı konaklama dil eğitimi alacak öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama tipidir. Yurtların aile yanı konaklamada olduğu gibi önemli bir avantajı okula yakın hatta aynı kampüs içinde olmalarıdır. Her okulun yurt imkânı bulunmamaktadır. Fakat gidilen şehirde mutlaka yurt imkânı bulunmakla birlikte okuldan bağımsız oldukları için okula olan mesafeleri değişmektedir. Öğrenciler tek kişilik ya da paylaşımlı odalarda kalırlar. Yemek imkânı genelde yoktur. Mutfak ve banyo paylaşımlıdır. Öğrenci dışarıdan aldığı yiyecekleri paylaşımlı mutfaktaki imkânları kullanarak pişirebilir ve muhafaza edebilir. Özel tercihlere göre tek kişilik ensuite odalarda özel banyolar bulunmaktadır. Bu tür konaklamanın en büyük avantajı kampüsün üniversite öğrencisine verdiği tüm sosyal ve kültürel olanaklardan faydalanma ve akademik eğitim materyallerine daha kolay ulaşılmasıdır.

Avustralya’da Aile Yanı Konaklama

Avustralya’da dil eğitimi alacak olan öğrencilerin tercih ettiği bir diğer konaklama tipi aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamanın avantajı öğrenilmek istenilen dili ana dili olarak konuşan insanlarla beraber pratik yaparak öğrenilmesi ve ülkeye daha hızlı ve sağlıklı uyum sağlanmasına yardımcı olmasıdır. Bu tip konaklamalarda aile, okul tarafından itina ile seçilir. Bu seçimde göz önünde bulundurulan kıstaslar;  yaşam alanlarının temizliği, konfor, okula olan yakınlık ve ailenin daha önceki öğrencilerle olan ilişkileridir. Rutin denetlemelerle aile yanları okul yetkilileri tarafından ziyaret edilerek denetlenir. Odalar öğrencinin tercihine göre tek kişilik ya da paylaşımlı olabilir. Paylaşımlı odalarda ve genel olarak aile yanında  aynı ulustan iki öğrenci bulunamaz. Aile yanı seçenekleri yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği), oda ve kahvaltı ve sadece oda seçeneklerinden oluşmaktadır. Haftalık fiyatı 225 -265 AUD arasındadır.

Kiralık Ev Tipi Konaklama (Paylaşımlı Ev)

Kiralık ev tipi konaklamalara, genellikle öğrenciler yaşadıkları şehre alıştıktan sonra gerçekleşir. Öğrenciler arkadaşlarıyla birlikte ev tutmaya karar verebilirler veya mevcut bir eve ev arkadaşı olarak sonradan dahil olabilir. Kiralık ev yanında kiralık oda seçenekleri de bir diğer alternatiftir. Diğer konaklama tiplerinden daha ucuza gelen oda kiralama da öğrenci kendi imkânlarıyla mülk sahibi bir kişinin odasını haftalık olarak kiralar. Sadece o odayı kullanır.

Hotel Konaklama

Hoteller genelde okula yakın mesafede bulunan tek kişilik ve paylaşımlı imkânına sahip konaklama şeklidir. Ayrıca mutfak dâhilindeki tüm araçlar ve çamaşır makinesi ortak kullanımlıdır. Yurtlardan tek farkı daha az sayıda oda ve öğrenciye sahip olmalarıdır.

2019-2020 Avustralya öğrenci konaklama ve okul ücretleri ile ilgili detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin