...

Avustralya’da Yaşam

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Avustralya'da Yaşam Img

Avustralya güzel plajları, kristal mavi suları, muhteşem antik kaya oluşumları ve bozulmamış yağmur ormanlarıyla doğal bir harikalar diyarıdır. Eğitim hayatınız boyunca bu güzel ülkenin tadını çıkararak hem eğlenip hem de kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Avustralya eğitim paketlerimize göz atabilirsiniz.

Avustralya, dünyanın en büyük altıncı ülkesidir ve kilometrekare başına en düşük nüfus yoğunluğuna sahiptir. Ülkede birçok milletten göçmen barınır, bölgesel merkezlerde güçlü bir kültürel çeşitlilik vardır.

Avustralya’daki hayatınızda sahip olacağınız özgürlük ve eşitlik herkesin sorumluluklarını yerine getirmesine bağlıdır. Sizden, sadık olmanız, demokratik yaşam biçimimizi desteklemeniz ve herkes için belirtilen yasalara uymanız beklenir.

Avustralya kültürel çeşitliliği olan bir toplum olduğundan kişilerin günlük hayatta giydiği giysilerin çeşitliliği de bunu yansıtmaktadır. Birçok kişi rahatlık nedeniyle ya da sosyal konum veya ortama göre rahat giysiler tercih eder. Birçok kişi de, özel günlerde dinsel ya da geleneksel özelliği olan giysilerini giymeyi tercih edebilirler.

Pek çok Avustralyalı sosyal hayatlarında başkalarına gönüllü olarak yardımcı olmaktadır. Gönüllüler yaptıkları iş için para almazlar, fakat zamanlarını ve becerilerini toplumun ve kendilerinin faydası için kullanırlar. Gönüllülük bir tercih meselesidir ve zorunlu değildir. Çalıştığınız ücretli işe bir alternatif sayılmaz ancak ücretli bir işe girmeniz için gerekli becerileri ve iş deneyimini sağlayabilir. Gönüllü olarak çalışarak, İngilizce öğrenmekle özdeşleştirilen kaygıların üstesinden de gelebilirsiniz.

Avustralya’da araba sahibi olmak ülkemizle kıyaslanmayacak kadar ucuzdur. Araç kullanmak için sürücü belgenizin ve kullandığınız aracın ruhsatının bulunması yeterlidir. Genellikle trafik kuralları çok sıkıdır ve cezaları ağırdır. Ülkede, şehirlerinin ve kasabalarının çoğunun arasında büyük mesafeler olduğundan, Avustralyalılar toplu taşıma yerine özel araçları tercih etmektedirler.

Ülkede tütün ürünleri içilmesi, birçok devlet dairesi, sağlık klinikleri ve işyerleri dâhil, giderek artan sayıda yerde yasaklanmaktadır. Çoğu eyalet ve bölgede, lokanta ve alışveriş merkezlerinde de sigara içilmesi yasaktır.

Avustralya’da seçilen bölgeyle orantılı olarak kiralık ev bulmakta biraz zor ve ayrıca kiralar da pahalı olabiliyor. Öğrenciler bu sebeple paylaşımlı evlerde kalmayı tercih ederler. Genellikle ev sahipleriyle kiracılar arasında sözleşmesi yapılarak en başta koşullar belirlenir. Bu aşamada öğrencilerimizin tercihine göre ilk kalacakları evi onlar henüz varmadan ayarlıyor ve karşılayıp evlerine yerleştiriyoruz.

Birçok öğrenci part-time çalışarak yaşam masraflarını büyük oranda karşılayabilir. 2 Haftada 40 saat olmak üzere part-time çalışma izniniz vardır. Saatlik ücretler ortalama 16-18 AUD’dan başlar. Avustralya’da rekabetçi bir iş hayatı söz konusudur. Ne kadar çabuk iş bulabileceğiniz sizin niteliklerinize ve aradığınız iş türüne bağlıdır.

Real Eğitim ve Avustralya Eğitim Dünyası  olarak öğrencilerimizin Avustralya’daki eğitim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri her türlü sıkıntıda destek ve danışmanlık hizmetine devam ediyoruz. Öğrenim kurumunuz da, orada eğitim gördüğünüz sürece doğabilecek sorunlar konusunda size yardım edecektir. Sizin, güvenlik ve sağlık konularında ve Avustralya’da yaşamaya ve okumaya alışmakta zorluk çekmeniz durumunda ulaşmanız için bir öğrenci danışmanı her okulda mevcuttur.

Avustralya ile ilgili olarak detaylı bilgiler elde edebileceğiniz, Avustralya Hakkında Genel Bilgiler içeriğimizi okuyabilirsiniz.

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.