...

Avustralya Dil Okulu ve Fiyatları 2023

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz

Avustralya'da Dil Eğitimi

Avustralya dil okulları, yurtdışında İngilizce öğrenirken çalışarak masraflarını karşılamak isteyen öğrenciler için en iyi seçenektir. Avustralya, uluslararası öğrencilerin İngilizce öğrenmek için en çok tercih ettiği 3’ncü ülkedir. Avustralya’nın nüfusunun sadece 23 milyon olduğu göz önünde bulundurulursa bu oldukça iddialı bir durumdur. Ayrıca Avustralya’da asgari ücrette bir öğrencinin okuması ve aynı zamanda çalışması için oldukça yeterlidir.

Avustralya’da İngilizce öğrenmeyi bu kadar cazip hale getiren nedir?

Avustralya’nın İngilizce dil eğitiminde bu kadar popüler olmasının tek nedeni sadece Avustralya dil okullarının uluslararası öğrencilere dünya standartlarında kaliteli bir eğitim sunması değil, aynı zamanda Avustralya’da yaşamayı ve eğitim almayı unutulmaz bir deneyim haline getiren Avustralya’nın muhteşem doğası,  harika iklimi, suç oranı düşük güvenli ortamı, güçlü ve istikrarlı ekonomik yapısı, benzersiz yaşam tarzı ve heyecan verici aktiviteleri nedeniyledir. Eğitim için en çok tercih edilen şehirler Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane ve Gold Coast’tur. Nerede okumak isterseniz isteyin, Avustralya’da size hitap harika bir şehirde İngilizce eğitimi alabileceğiniz birçok dil okulu bulunur.

Avustralya, eğitim yatırımlarının ve kişi başına eğitim harcamalarının en yüksek olduğu ülkelerden biridir.  Bu nedenle Avustralya dil okulları, kolejler ve üniversiteler öğrencilerin harika bir eğitim deneyimi yaşaması ve dil öğrenme süreçlerini en verimli şekilde geçirebilecekleri şekilde donatılmıştır. Avustralyalı İngilizce öğretmenleri uluslararası öğrencilere İngilizce öğretme anlamında uzun yıllara dayanan tecrübeleri ve arkadaş canlısı tutumlarıyla çok zorlu geçebilecek İngilizce öğrenme sürecinizi kolaylaştırarak İngilizce seviyenizi hedeflediğiniz seviyeye getirme konusunda harika birer rehberdir.

Avustralya Dil Okulları Eğitim ve Konaklama Fiyatları 2023

OkulŞehir12 Hafta24 Hafta36 Hafta40 Hafta
ILSCSydney2880 AU$5760 AU$6240 AU$9600 AU$
Navitas EnglishSydney3660 AU$7320 AU$7930 AU$12200 AU$
Universal EnglishMelbourne3120 AU$5880 AU$6370 AU$9800 AU$
English UnlimitedBrisbane2760 AU$5520 AU$5980 AU$9200 AU$
Milner EnglishPerth3060 AU$6120 AU$6630 AU$10200 AU$
Stanley CollegeAdelaide3000 AU$6000 AU$6500 AU$10000 AU$
International HouseGold Coast3240 AU$6480 AU$7020 AU$10800 AU$

Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil okulları, uluslararası öğrencilere son derece kaliteli bir İngilizce eğitimi vermektedir.  Avustralya dil okulları size, İngilizce öğrenme deneyiminizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz özverili, deneyimli arkadaş canlısı öğretmenleri, yüksek kaliteli materyalleri ve en son teknolojiyle donatılmış kampüsü ve yüksek hızlı interneti hizmetinize sunar.

Avustralya’daki İngilizce dil kurslarının müfredatı modern ve son teknoloji kullanılarak hazırlanmıştır. Öğretmenler son derece niteliklidir (Dil okulları, akreditasyonu sürdürmek için devletin öğretmenler konusundaki  katı yeterlilik şartlarını  sağlamalıdır); Avustralya telekomunikasyon sistemi rakipsizdir. Avustralyalılar dünyadaki en yeni teknolojiyi en hızlı geliştiren ulusların başında gelir.Örneğin, Brisbane’deki yüksek kaliteli İngilizce dil okulları, IELTS sınavına hazırlık, Cambridge FCE, CAE ve BEC sınavlarına hazırlık ve English + Surfing gibi kurslar dahil olmak üzere çok çeşitli kurslar sunmaktadır. English Australia kurumu öğretmenlerin kişisel  olarak sürekli  gelişmelerini ve dil öğrenimiyle ilgili en son araştırmalardan düzenli olarak haberdar olmalarını sağlayarak öğretmenlerin profesyonel gelişimine katkı sağlar.

Avustralya, dünyadaki en iyi ELICOS (Denizaşırı Öğrenciler için Yoğun İngilizce Kursları) ve ESL eğitim sektörlerinden birine sahiptir. Avustralya hükümeti tarafından, kolejlerin uyması gereken katı standartlar dikkatlice düzenlenir. Geçen ay Avustralya hükümeti, altı farklı ülkedeki öğrencilerin, temsilcilerin ve ebeveynlerin Avustralya’da eğitim görmeye ilişkin görüşlerini tartışan “Avustralya’da Eğitim” adlı bir rapor yayınladı. Avustralya’da İngilizce öğrenmek uluslararası öğrencilerin tercih ettiği diğer popüler destinasyonlarla karşılaştırıldığında Avustralya’nın öğrenci vizesi masrafları, öğrenim masrafları, geçim masrafları ve vize başvurusu için gereken asgari bütçe oldukça makul düzeyde kalmaktadır.

Son zamanlarda Avustralya Hükümeti, uluslararası öğrenci vizesi programını kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi ve öğrencilerin bir İngilizce dil okulunda okumak için Avustralya’ya girmelerini daha da kolaylaştıracak bir dizi değişiklik duyurdu. Yapılan değişikliklerle birlikte Avustralya artık İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için çok daha çekici bir yer haline gelecek.

Avustralya’da Herkes İçin Bir Şeyler Var!

Avustralya’da ayrıca seyahat etmek ve gezmek isteyen macera tutkunları için de birçok zengin fırsat vardır. Avustralya dünyada başka ülkede eşi benzeri olmayan birçok farklı iklim, coğrafi oluşum, endemik canlı türleri ve manzaralar vardır. Gold Coast’taki  Dreamworld, Seaworld, Currumbin Sanctuary veya Movieworld. Brisbane’deki Lone Pine Koala Sanctuary  gibi tema parkları ziyaret edebilir , bazı  ikonik Avustralyalı hayvanlarıyla tanışabilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü bağcılık bölgeleri- Barossa Vadisi, Margaret Nehri, Coonawarra’yı ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce eğitim almayı planlıyorsanız Avustralya’da İngilizce öğrenmenin sizin için inanılmaz bir deneyim olacağından emin olabilirsiniz.

Neden Avustralya’da İngilizce Öğrenmelisiniz?

İngilizce evrensel iletişim dilidir ve Avustralya’da İngilizce öğrenmek hayatınızda verebileceğiniz en önemli kararlardan biri olacaktır.  Avustralya, İngilizce öğreten dünyadaki en iyi eğitim sistemlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’da İngilizce öğrenmek için birçok sebebiniz vardır.

Avustralya'da Dil Eğitimi Hakkında Önemli Bilgiler​

Avustralya dil okulları, öğrencilerin İngilizce seviyelerine, ihtiyaç ve hedeflerine göre farklı İngilizce programları sunarlar. Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS hazırlık gibi programlardan birini tercih edebilirler. Öğrencilere program sonunda seviyelerini gösteren sertifika verilir. İngilizce eğitimi sonrası öğrenciler sertifika ve diploma programlarına ya da üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine devam edebilirler.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrenciler konaklama şekli olarak en çok aile yanını tercih ediyorlar. Aile yanı konaklaması,  öğrencilerin yeni bir yaşama hem kolay uyum sağlamasına hem de İngilizcelerini pratik yapmalarına olanak sağlayan konforlu bir konaklama tipidir.  Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından sunulur.

Aile yanı dışında paylaşımlı ev yada yurt konaklaması da  alternatif  olarak tercih edilebilir.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilere, Avustralya’nın sağladığı en önemli avantaj öğrencilere eğitim alırken haftada 20 saat çalışma izni vermesidir.  Öğrenciler resmi olarak asgari minimum 16 AUD’dan başlayan ücretlerle çalışabilirler. Öğrenciler restoran, cafe veya mağazalarda kolaylıkla iş bulabilirler ve yaşam masraflarının tamamına yakınını karşılayabilirler.

Türk öğrenciler Avustralya’da eğitim için en çok büyük şehirleri tercih etmektedir. Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide uluslararası öğrencileri  en çok  barındıran şehirlerdir.

Sydney kozmopolit şehir hayatı, muhteşem plajları ve rengarenk festivalleriyle öğrencilerin en sevdiği şehirlerin başında gelir. Dünyaca ünlü Bondi Plajı, Opera House, Royal Botanic Garden gibi keşfedilmesi gereken yerleriyle Sydney öğrencilere benzersiz bir yaşam deneyimi sunar.

Avrupa tarzı bir yaşamla sanatsal ve kültürel faaliyetlerin merkezi sayılan Melbourne sizlere dinamik ve eğlenceli bir dil eğitimi sunar. Dil okulları ve üniversite bakımından zengin alternatifler sunmasıyla Türk öğrenciler tarafından yoğunlukla tercih edilir.

Avustralya’nın en büyük üçüncü şehri Brisbane, denizsiz ve güneşsiz yapamayan öğrencilerin ilk tercihidir. Dünyaca ünlü plaj Gold Coast’a yakınlığıyla bilinen Brisbane’nın şirin sokakları ve sıcakkanlı insanları arasında İngilizce öğrenirken asla sıkılmazsınız.

Batı Avustralya’nın başkenti Perth, yaşam masraflarının diğer yerlere göre düşük olması ve iş olanakları sağlamasıyla öğrencilerin tercih ettiği şehirlerden biridir. Aynı zamanda tarihi binası, yemyeşil kampüsüyle dünyanın saygın üniversitelerinden Universty of Western Australia’a da ev sahipliği yapar.

Avustralya Eğitim Dünyası ( Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı) olarak, Avustralya’daki tüm üniversite, TAFE, kolej  ve dil okullarına ücretsiz danışmanlık yapıyoruz ve öğrenci yerleştiriyoruz.

 1. Avustralya’da İngilizce öğrenmek eşsiz bir deneyimdir.
  Avustralya’da İngilizce öğrenmek, bir sınıfta İngilizce kelimeleri tekrarlamaktan çok daha fazlasıdır. Avustralya eğitim sistemi, eleştirel düşünmenin, grup ve proje çalışmasının yanı sıra gerçek yaşamda İngilizceyi nasıl kullanacağınıza odaklanır. Çok kültürlü eğitim ve toplum yapısıyla İngilizceyi gerçek anlamda uluslararası bir ortamda öğrenecek ve deneyimleyeceksiniz.

 2. Avustralya’da İngilizce öğrenirken harika yaşam becerileri kazanırsınız.
  Avustralya’da İngilizce öğrenerek, kendi ülkenizde asla elde edemeyeceğiniz çok çeşitli yaşam becerileri kazanacak, problem çözme,  farklı kültür ve toplumlardan oluşan ekiplere liderlik etme ve İngilizcenizi gerçek dünyadaki durumlara uygulama gibi hayatınızın geri kalanında kullanacağınız paha biçilmez beceriler edineceksiniz.

 3. Avustralya’da İngilizce öğrenirken birçok farklı milletten insanla tanışacaksınız.
  Avustralya’da İngilizce öğrenme yolculuğunuzda farklı kültürlerden birçok insanla tanışacak ve çalışacaksınız. Avustralya çok kültürlü bir ülkedir, kültürel çeşitliliği kimliklerinin merkezinde yer alır. Avustralya aynı zamanda en düşük ırkçılık oranına sahip ülkelerden biridir ve nüfusun % 84’ü çok kültürlülüğün Avustralya için yararlı olduğuna inanmaktadır.

 4. Avustralya’da İngilizce eğitim alırken çalışabilirsiniz.
  Öğrenci vizesi sayesinde, İngilizce kursunuzu alırken yaşam masraflarınızı part-time çalışarak karşılayabilirsiniz.  Part-time çalışma izni, eğitiminizin başlamasıyla otomatik olarak başlar. 2 haftaya 40 saat olarak verilen bu çalışma izniyle İngilizceniz iş ortamında da aktif kullanabilir, yeni ortamlarda yeni arkadaşlar edinebilir hem de cep harçlığınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Saatlik çalışma ücreti 16 AUD’dan başlamakta olup, mevcut becerilerinize ve İngilizce seviyenize göre oldukça iyi ücretlerle iş bulmak mümkündür.  Öğrenciler eğitim dönemlerinde part-time,  eğitime ara verilen tatillerde ve resmi tatillerde tam zamanlı olarak çalışabilirler. Bu, diğer ülkelerde olmayan ve maceranızı finanse etmenize izin veren eşsiz bir fırsattır.

 5. Avustralya’da İngilizce öğrenirken iş bulmak oldukça kolaydır.
  Avustralya işsizlik oranının en düşük olduğu ülkelerden biridir. Bu da çalışmak isteyen hemen herkesin iş bulabileceği ve çalışabileceği anlamına gelmektedir. Uluslararası öğrencilerin de büyük çoğunluğu çalışarak yaşam masraflarını karşılamakta ve eğitim giderlerine destek olmaktadırlar. Uluslararası öğrenciler daha çok restoran, cafe, otel, bisikletle yemek dağıtımı, taksi şoförlüğü gibi işlerde çalışmaktadırlar.

 6. Avustralya Hükümeti size yüksek standartta İngilizce eğitim alacağınızı garanti eder.
  Avustralya’da İngilizce öğrenmek, yüksek standartlarda eğitim almak anlamına gelir. Avustralya Hükümeti, uluslararası eğitim için eğitimi düzenleyen ve denetleyen kurumlara sahiptir. Avustralya’da ayrıca, Avustralya’daki uluslararası  öğrencilere İngilizce öğreten  eğitim kurumlarını denetleyen ulusal bir tepe kurum olan English Australia  vardır.  Avustralya Hükümeti yetkili kurumları aracılığıyla öncelikle Avustralya’da yüksek kalitede İngilizce dil programlarını sunmaya ve öğrencilerin öğrenim ortamını güvence altına almak için bir dizi destek hizmeti sunmaya odaklanır.

 7. Avustralya’da İngilizce öğrenirken asla sıkılmazsanız.
  Avustralya’da canlı bir şehir hayatı vardır.Avustralya dil okulları genellikle şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin İngilizce eğitim için en çok tercih ettiği şehirlerin başında Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Adelaide bulunur. Bu şehirler sosyal hayatın oldukça hareketli olduğu yerledir. Hangi şehirde eğitim almayı seçerseniz seçin okul dışında da harika vakit geçirebileceğiniz bir çok aktivite vardır. Avustralya’da hayat  açık havanın, günün, güneşin ve doğanın tadını çıkarmanız için planlanmıştır. Avustralya’da eğitim alırken Avustralya’nın uçsuz bucaksız sahillerinde yüzebilir, sörf öğrenebilir, muhteşem doğal parklarında yürüyüş veya meditasyon yapabilir, dünyanın bir çok mutfağını deneyimleyebilir veya harika alışveriş yapabilirsiniz. Avustralya’da katılabileceğiniz birçok festival, spor etkinliği ve konser vardır. Avustralya’da asla sıkılmayacağınızı garanti ederiz!  birçok komşu şehre kolaylıkla seyahat edebileceksiniz. Her biri, muhteşem Sydney sahilinden Melbourne’un ilginç alışveriş butiklerine kadar çok sayıda benzersiz deneyim sunuyor.

 8. Avustralya’da İngilizce öğrenirken çok fazla desteğe sahip olacaksınız.
  Kendi ülkenizden uzaklaşmak oldukça göz korkutucu olabilir. Ancak, burada geçirdiğiniz süre boyunca çok fazla destek alacaksınız. Avustralya, İngilizce öğrenmek için harika bir yer.  Avustralya’daki hükümet ve kurumlar, okulunuz ve öğretmenleriniz sizi İngilizce öğrenmeniz ve eğitim alırken mutlu ve huzurlu bir eğitim dönemi geçirebilmeniz için size her konuda destek olacaktır.  Avustralya’nın sıcak toplumu sizi adeta evinizde gibi hissettirecek ve zorlu İngilizce öğrenme sürenizde size birçok konuda destek verecektir.

 9. Avustralya öğrenci vizesi almak sanıldığı kadar zor değildir.
  Avustralya’da İngilizce eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekir. Avustralya öğrenci vizesi için okul kaydınızın yapılması ve diğer başvuru belgeleriyle birlikte online olarak vize başvurusu yapmak gereklidir. Tüm süreç online yürümektedir ve Avustralya Eğitim Dünyası’nın Avustralya konusunda uzman danışmanları okul seçiminden, vizeye, konaklamadan, uçak biletine kadar her aşamada ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Verdiğimiz oryantasyon eğitimiyle nasıl valiz hazırlayacağınızdan, Avustralya’da iş bulma süreçlerine kadar her aşamada öğrencimizin ihtiyaç duyacağı detaylı bilgiler vermekteyiz.

 10. Avustralya’da İngilizce eğitiminizden sonra da Avustralya’da eğitim almaya devam edebilirsiniz.
  Avustralya’da sadece İngilizce değil, her alanda kaliteli eğitim alabileceğiniz kolejler ve üniversiteler bulunur. Avustralya’da dünyanın en kaliteli üniversiteleri bulunur. Avustralya’da dünyada ön sıralarda yer alan üniversitelerde lisans, master veya doktora eğitimleri alabilir, kariyerinizde ve akademik hayatınızda fark yaratabilirsiniz. Avustralya Eğitim Dünyası olarak öğrencilerimize tüm Avustralya eğitim süreçlerinde destek oluyoruz. İngilizce eğitimleri sonrası IELTS başvuruları, okul kabulleri ve vize uzatımları konusunda destek oluyoruz.

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim Almak İçin 10 Neden

Avustralya’da İngilizce Kursları

İngilizceye aşinalık kazanmak için İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce öğrenmek çok önemlidir. Bu nedenle, Avustralya’daki deneyiminize iyi bir İngilizce dil kursu ile başlamanız önemlidir.

Avustralya’da her seviye ve her ihtiyaca uygun İngilizce kursları vardır.  İster genel İngilizce veya akademik İngilizce ister İş İngilizcesi ve IELTS hazırlık olsun sonraki eğitim ve kariyer planınız doğrultusunda istediğiniz süre kadar İngilizce eğitimine katılabilirsiniz.

Hemen her okulda İngilizce programları her pazartesi başlamakta olup, mevcut İngilizce seviyenize göre size uygun sınıfta eğitime başlarsınız.

Örneğin birçok öğrenci, bir Genel İngilizce kursuyla başlar, ardından IELTS veya Cambridge gibi belirli sınavlar için hazırlık kurslarına davam ederler.  Belli bir düzeyde İngilizce seviyesine sahip öğrenciler ise, ihtiyaçlarına göre iş İngilizcesi veya akademik İngilizce programlarına yönelebilirler. Bu tür kurslara örnek olarak İş İngilizcesi, TESOL programları veya akademik İngilizce programları verilebilir.

Zaten iyi bir İngilizceye sahip olsanız bile, bir kursa katılmak, İngilizce akıcılığınızı arttırmak ve mevcut İngilizcenizi güncellemek ve bir dil sertifikası almak için iyi bir fırsat olabilir.

Avustralya İngilizce Programları          

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce Kursları herkesin günlük yaşamda ihtiyaç duyabileceği İngilizce olarak yazılı ve sözlü olarak kendini ifade etme becerilerinin arttırılmasını hedefler. Avustralyalı ve öğretmenlik eğitimi ve deneyimi olan öğretmenlerle yapacağınız derslerde İngilizce yazma ve konuşmadaki güveniniz artacak, Avustralya’da İngilizceyi anadili olan öğretmenlerden, İngilizceyi hayatın her alanında gerçek yaşamda deneyimleyerek öğrenmenin farkını göreceksiniz. Genel İngilizce kurslarımız okuma, yazma, konuşma, dinleme ve gramer alanlarında İngilizcenizi geliştirmeyi hedefler.

Avustralya’da genel İngilizce kursuna katılarak yeni ortamlarda ihtiyaç duyabileceğiniz ve kültürel alışverişi kolaylaştırmada faydalı olacak günlük konuşma diline aşina olacaksınız. Konuşma başta olmak üzere sözlü anlama, dilbilgisi, kelime bilgisi, yazı gibi her alanda İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız  Genel İngilizce kursu tam size göredir.

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar 6 temel seviyede Genel İngilizce kursu bulunur. Her okul okulun ilk günü seviye tespit sınavı yaparak öğrencilerin seviyelerini belirler.

Akademik İngilizce Kursları

EAP (Akademik Amaçlı İngilizce) kursu, sizi akademik eğitim ve kariyer için ihtiyaç duyabileceğiniz İngilizce becerilerinizi geliştirmeyi hedefler.

Bu kurs, lisans, yüksek lisans veya doktora programları öncesi İngilizce araştırma ve makale yazma ve akademik yayınlarını anlama becerilerinizi ilerleterek  daha başarılı bir akademik eğitim süreci geçirmenizi teşvik eder. Bir EAP kursu bazı üniversitelerde, IELTS sertifikasına bir alternatiftir.

Bu program İngilizce akıcılığını geliştirmeyi hedefler. EAP kursu bir yükseköğretim programında gerekli olabilecek gramer, kelime bilgisi, yazma ve akademik İngilizce ders kitaplarını anlama, kültürlerarası iletişim ve akademik sunum yapma gibi becerilere odaklanmaktadır.

Kazanılması gereken pratik yetkinlikler arasında, örneğin, kısa kompozisyon yazma, proje sunumu ve araştırma becerileri vardır. Akademik İngilizce kursları, üniversite düzeyinde eğitim almayı hedeflemeyen ancak genel İngilizce dışında daha yüksek bir dil hazırlığına ihtiyaç duyanlar tarafından da alınabilir. 3 farklı seviyede EAP kursu alınabilir.

İş İngilizcesi

Kurumsal iş hayatında akıcı İngilizce becerilerine sahip olmak çok önemlidir. İş hayatında daha başarılı bir kariyer ve uluslararası şirketlerde kariyer fırsatlarına sahip olmak için mevcut İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek Avustralya dil okullarında İş İngilizcesi (business English) kursu tam size göre.

Bu tür kurslara katılabilmek içi en az orta seviyede Genel İngilizce seviyesine sahip olmanız beklenir.  

İş İngilizcesi kursları size topluluk önünde konuşma ve sunum yapabilecek ticari terminoloji bilgisi kazandırır ve  genel olarak iş hayatında İngilizceyi yazılı  ve sözlü olarak daha aktif kullanmanızı hedefler.

İş İngilizcesi kursları genellikle 12 hafta sürer ve belirli ihtiyaçlara bağlı olarak özelleştirilebilir. Bu alansal olarak daha çok fayda sağlayabilir.

İş İngilizcesi Alt Alanları

 • Finans
 • Turizm
 • Pazarlama ve Satış
 • Yönetim
 • Sağlık ve tıp
 • Hukuk
 • Müşteri servisi
 • Kültürlerarası iletişim

IELTS Hazırlık Kursları

IELTS (International English Language Testing System) hazırlık kursu, uluslararası geçerliliği olan bir dil sertifikası almak isteyenler için tasarlanmıştır.

Avustralya’da hemen her dil okulunda IELTS hazırlık programına kayıt olabilirsiniz.

IELTS sertifikası, Avustralya Hükümeti tarafından göçmenlik hedefleyenler, yüksek öğrenim veya mesleki kolejlere girmek isteyenler için bir ön koşuldur.

IELTS sınavı dört test grubundan oluşur: okuduğunu anlama, yazma, dinleme ve konuşma. Hazırlık kursu, sınavda en yüksek puanı almak için dil yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Geliştirilen beceriler kelime bilgisi, okuma, yazma ve konuşmadır.

Kurs, sınava hazırlık programıdır ve en az orta ve/veya üst seviyede İngilizce bilgisi gerektirir. Bir IELTS kursuna kaydolmak istiyorsanız, genellikle bir giriş sınavı ve ardından kursun başlangıç ​​tarihinde başka bir test gereklidir. Okullar, kurs başlamadan önce bireysel dil becerilerini değerlendirerek öğrencilerin eksik olduğu alanları ve mevcut seviyelerini görmeyi amaçlarlar.

IELTS sınav puan sistemi 0 ile 9 arasında değişir. Kurs iki sınıfa ayrılır: orta ve ileri.

IELTS sınavı 2 modüldür.

Genel Modül, göçmenlik veya mesleki kurslara kabul için sertifika isteyenler için geleneksel IELTS sınavıdır.

Akademik Modül, akademik giriş koşullarını karşılaması gerekenler için daha karmaşık bir IELTS sınavıdır.

IELTS Hazırlık kursları

Avustralya’da IELTS hazırlık kursları her Pazartesi haftalık olarak alınır ve gündüz veya akşam dersleri olarak planlanır. IELTS hazırlık kursları 10 – 12 haftalık modüller için planlanmıştır, ancak gereksinimlere ve ihtiyaçlara göre uyarlanabilir.

IELTS sınavına her zaman girilebilir. Sınav giriş tarihlerine resmi IELTS sitesinden ulaşılabilir.

IELTS sertifikası TOEFL’ye eşdeğerdir (Kuzey Amerika’da daha yaygındır).

Her iki sertifika da iki yıl geçerlidir.

Cambridge (FCE, CAE) Hazırlık Kursları

Cambridge sınavına hazırlık kursları, IELTS’den farklı olarak sınırsız geçerliliği olan uluslararası bir sertifika isteyenler için tasarlanmıştır.

Cambridge Sertifikası, müfredat amaçları ve mesleki ve yükseköğretim kurslarına giriş için kullanışlıdır.

Cambridge sınavı dört test içerir: okuduğunu anlama, yazma, dinleme ve konuşma.

Avustralya’da hemen her okulda Cambridge hazırlık kursları vardır ve oldukça yaygındır. Okullar sınavı başarılı bir şekilde geçmek için gerekli olan İngilizce dilinin tüm yönlerini kapsayan gramer, kelime bilgisi, yazma ve okuma dil becerilerini geliştirecek şekilde yoğun eğitim verirler.

Cambridge kursları üç seviyeye ayrılmıştır:

First Certificate (FCE): 5.0 – 6.0 IELTS puanına eşdeğerdir. Orta seviye İngilizce seviyesi gerektirir.

Gelişmiş (CAE): 6.5 ve 7.0 IELTS puanına eşdeğerdir. Üst Orta İngilizce seviyesi gerektirir.

Yeterlilik (CPE): 7.5 ve 9.0 IELTS puanına eşdeğerdir ve Gelişmiş İngilizce seviyesi gerektirir.

Bir Cambridge kursuna kaydolmak istiyorsanız, genellikle kurs öncesi bir test gereklidir. Okullar, kurs başlamadan önce bireysel dil becerilerini değerlendirirler.

Cambridge kursu, Genel İngilizce kursundan sonra alınabilir. Cambridge kursları 10-12 haftalık modüllere dayanmaktadır. Bazı kurumlar tarafından esnek alım tarihleri ​​düzenlenmektedir.

Cambridge kursları çoğunlukla gündüz dersleri şeklinde planlanır.

Cambridge sınavı kursun sonunda alınabilir. Bir harf not sistemine dayanmaktadır: A, B, C (geçer); D ve E (başarısız).

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.